Haber

Antalya’da yanan ormanı yeşillendirecekler

ANTALYA (İGFA) –Pazartesi sabahı engelli çocuklar, aileleri ve eğitimcileri, Adalya Vakfı’nın Muratpaşa Belediyesi’nin falez sahilinde yer alan Özel İhtiyaç Sahipleri Sosyal Uzun Ömürlü Destek Merkezi’nde tohum topları hazırlamak için halka açık bir alana geldi.

Topraktaki bitki gelişimini iyileştiren, toprağı canlandıran ve havalandıran bu küçük toplar için atık kağıt ve gazete kupürleri kullanıldı. Küçük kesikler haline getirilen kağıtlar önce ıslatıldı. Yumuşamaya bırakıldı ve ardından bitki ve çiçek tohumları ile karıştırıldı. Hamur haline getirilen karışım çocukların elinde yuvarlanarak top şeklini aldı.

Bu çalışma ile Kemer’de Pazartesi gecesi tohum topları için çıkan orman yangını sonrası çocuklar ve aileleri fikir değiştirirken, engelli çocukların küçük kas becerilerinin, el-göz uyumunun, sanatsal becerilerinin ve hayal güçlerinin desteklenmesi amaçlandı. yeni evli çiftlere hediye edilecek. Alevlerle birlikte çalışmaların sürdüğü yangın sonrası çocuklar, alanın yeşillendirme çalışmalarında kullanılmak üzere kalmasını istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu