Haber

BBP Genel Başkanı Destici’den Sivas Kongresi mesajı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kurtuluş Savaşı’nın Türk milleti ve tüm mazlum milletler için gurur ve umut kaynağı olduğunu ve olmaya devam edeceğini belirtti.

Destici, Sivas Kongresi’nin 104’üncü yılı münasebetiyle yayımladığı bildiride, Kurtuluş Savaşı’nın en önemli adımlarından biri olan Sivas Kongresi’nin, kongreler dönemine son verdiğini ve tüm milli dernekleri “Kongre” adı altında birleştirdiğini belirtti. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Müdafaa Cemiyeti, böylece milli mücadeleye ve Türk toplumuna katkı sağlıyor. Tarihte değerli bir yere sahip olduğuna dikkat çekti.

Destici, Sivas Kongresi’nde Misakımilli’nin asıllarının belirlendiğini, vatanın bir bütün olduğunu ve bölünmeyeceğinin vurgulandığını belirterek, şöyle konuştu:

“Kurtuluş Savaşımız, milletimiz ve tüm mazlum milletler için bir gurur ve umut kaynağı olmuştur ve olmaya devam edecektir. Yoksulluk içinde kazandığımız zafer, kurduğumuz devlet ve millet olarak başardıklarımız, tarih, tüm mazlumlara yön veren bir namus nişanıdır. Milli Mücadele Her birey, her aşama milletimiz için büyük önem ve değer taşımaktadır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, yalnızca Allah’a ve milletimize güvenerek zafere, özgürlüğe ve devlete güvenerek, “Emanetlerini canımız pahasına koruyacağımızın sözüyle, mensuplarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

habererenler.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu