Haber

Biden’dan düşük maaş için greve giden Hollywood senaristlerine destek

ABD Lideri joe BidenAsyalı Amerikan topluluğunun onuruna Beyaz Saray’American Chinese filminin gösterimine de ev sahipliği yaptı.

Biden burada yaptığı konuşmada ABD’nin bir göçmenler ülkesi olduğuna dikkat çekerek bunun yarattığı çeşitliliğe ve ülkeye katkılarına vurgu yaptı.

Biden, Hollywood’da düşük ücretler için grev yapan binlerce senarist hakkında da ilk kez konuştu. “Hollywood’daki senarist grevinin bir an önce sona ermesini ve senaristlere hak ettikleri muameleyi görmelerini canı gönülden diliyorum”söz konusu.

95. Akademi Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü alan Amerika Birleşik Devletleri’ne de göç etmiş bir Asyalı. Ke Huy Quan Program öncesi de konuştu. Kendi hayat hikayesinden bahseden Quan, Beyaz Saray’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti paylaştı.

Amerikan Senaristler Birliği (WGA), geçen hafta 11.500 üyesinden oluşan stüdyo şirketleriyle başarısız fiyat görüşmelerinin ardından 15 yıl sonra ilk kez grevgitmişti.

Dizi ve filmlerin yıllık üretimlerinin hızla arttığı son yıllarda senaristler daha katı kurallar altında çalıştıklarını ve karşılığında daha az ücret aldıklarını söylüyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu