Haber

Bilgehane Öğrencileri Bisikletleriyle Güvenli Sürüş Etkinliğine Katıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği “Güvenli Okul Yolları Projesi” yaz tatilinde Bilgehanelerde uygulanmaya başlandı. Selçuklu İbn-i Sina ve Ereğli Bilgehaneleri’nde öğrenciler bisikletleriyle “Güvenli Sürüş Etkinliği”ne katıldılar. Uygulama ile bisiklet konusunda farkındalık oluşturularak öğrencilerin inançla bisiklet kullanarak okullarına ve Bilgehanelerine gitmeleri amaçlanıyor.


Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hizmet veren Bilgehaneler’de öğrenciler bisikletleriyle ‘Güvenli Sürüş Faaliyetleri’ne katılıyor.

Türkiye’de bisiklet konusunda örnek uygulamalarıyla öne çıkan Konya Büyükşehir Belediyesi, çocukların bisikletle okula ulaşımını güvenli hale getirmek ve bisiklet konusunda farkındalık yaratmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile “Güvenli Okul Yolları Projesi”ni başlattı. Proje, yaz tatillerinde Bilgehanes’te okuyan öğrenciler için de uygulanmaya başlandı.

Bu kapsamda Selçuklu İbn-i Sina ve Ereğli Bilgehanesi’nde öğrencilerin evlerine ve bilge evlerine bisikletleri ile ulaşabilmeleri için “Güvenli Sürüş Etkinliği” düzenlendi.

Önce bisiklet ve bisikletin faydaları hakkında bilgi verilen öğrenciler, ardından Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri eşliğinde inanarak bisiklet sürdüler. Etkinlikten memnun kalan öğrenciler, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

604 kilometre ile Türkiye’nin en uzun bisiklet yoluna sahip şehri Konya’da, 1 Ağustos Salı günü Yavuz Sultan Selim’de ve 2 Ağustos Çarşamba günü Ladik Bilgehanesi’nde “Güvenli Sürüş Etkinlikleri” gerçekleştirilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-koprukoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu