Ekonomi

Bill Gates: “Yapay Zeka, Google ve Amazon’un sonu olabilir”

Investing.com – Microsoft’un (NASDAQ: MSFT) kurucu ortağı Bill Gates Pazartesi günü Yapay Zekanın nihayetinde bugün bildiğimiz şekliyle Google’ın sonucu olacağını söyledi (NASDAQ: GOOGL) veya Amazon (NASDAQ: AMZN) bunun son anlamına gelebileceğini söyledi.

Goldman Sachs (NYSE: GS) ve SV Angel’ın San Francisco’daki bir yapay zeka etkinliğinde yaptığı konuşmada Gates, yapay zekanın gelecekteki başkanının, insanlar için bir şeyler yapabilen bireysel bir dijital asistan yaratabilen şirket olacağını söyledi.

Gates, yapay zeka teknolojisinin “kullanıcı davranışını kökten değiştirebilecek kadar derin” olacağını açıkladı.

“Hangi kişisel asistan kazanırsa kazansın, en önemli şey bu, çünkü bir daha asla bir arama sitesine, bir daha asla bir üretkenlik sitesine, bir daha asla Amazon’a gitmeyeceksiniz.”

Gates, Pazartesi günkü AI etkinliğinde, bu AI asistanının bir kişinin ihtiyaçlarını ve alışkanlıklarını anlayabilmesi ve “okumak için zamanları olmayan şeyleri okumalarına” yardımcı olması gerektiğini açıkladı.

Ancak Gates, yapay zekanın gelecekteki galibinin bir işletme veya teknoloji devi olma şansının eşit olduğuna inandığını açıkladı.

“Microsoft oyuna dahil olmasaydı hayal kırıklığına uğrardım.” Gates, eski DeepMind yöneticisi Mustafa Süleyman’ın kurucu ortakları arasında yer aldığı Inflection da dahil olmak üzere birçok girişimi etkileyici bulduğunu sözlerine ekledi.

Ancak son olarak Gates, bu yapay zeka asistanının geliştirilmesinin biraz zaman alacağını ve daha sonra genel halk tarafından kullanılabilir hale getirilecek kadar kanıtlanacağını tahmin etti.

haber-karacoban.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu