Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, araçlarda ÖTV ve vergi muafiyetini kolay yoldan açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gemlik’te vatandaşlara sesleniyor. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

GELİR VERGİSİNDE İYİ HABER

“Yaparsa Cumhur İttifakı yapar. Esnafımızla ilgili bazı mitleri paylaşmak istiyorum.

Daha önce bazı esnaflarımıza vergi muafiyeti getirdik. Ürettiği eserleri evlerde ve belirli platformlarda satanları muaf tutuyor, sonunu 320 bin liradan 700 bin liraya çıkarıyoruz.

Berber, terzi, bakkal, kasap, taksici gibi esnaflarımızdan gelir vergisi almayarak dünyada benzeri olmayan bir düzenleme yaptık. Şu anda 837 bin esnafımız hem gelir vergisi muafiyetinden yararlanıyor hem de KDV ödemiyor. Bu yıl kolay stile tabi olmanın şartlarını yeniden düzenledik. Gerçek usule gitmesi gereken esnafımızın kolay usulden faydalanmasını sağlıyoruz. 80 bin çarşı esnafımızın kazancını bu istisna uygulamasına dahil ediyoruz.

MÜŞTERİLER İÇİN ARAÇ ÜZERİNDEKİ ÖTV ŞEREFİYETİ

Şehir içi taksi, minibüs, minibüs, midibüs, otobüs, çekici ve TIR ile ticari yük taşımacılığı yapan esnaflarımız, aynı araçlarını yenilerken ÖTV ödemeyecek. Yeni Meclis açıldığında ilk düzenleme bu olacak.

KILIÇDAROĞLU’NUN “TEMİZ PARA” İDDİASI

Kemal Bey sadece atmıyor. Esrar kaçakçılarından para getireceksin. Öyle bir şey yok.

Karadeniz gazımızın mutlaka bir ölçüsünü ayırıp oradan gençlerimize ve ailelerimize tahsis edeceğiz. Genç girişimcilerimizin yanında olacağız. İki yıl ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz kredi vererek evliliğe teşvik edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu