Sağlık

Doç. Dr. Serhan Ada UNESCO’nun Venedik Bölge Bürosu Bilim Kurulu’na atandı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sanat ve Kültür İdaresi Kısmı öğretim üyesi ve Kültür Siyaseti ve Kültürel Diplomasi UNESCO Kürsüsü Lideri Doç. Dr. Serhan Ada, UNESCO Bilim ve Kültür Venedik Bölge Bürosu’nun Bilim Kurulu’na atandı

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 25 yıldır vazife yapmakta olan, Sanat ve Kültür İdaresi Kısmı öğretim üyesi ve Kültür Siyaseti ve Kültürel Diplomasi UNESCO Kürsüsü Lideri Doç. Dr. Serhan Ada, Venedik’te bulunan UNESCO Bilim ve Kültür Bölge Bürosu’na bağlı Bilim Kurulu’nun yeni üyesi olarak atandı. 2014-2018 tarihleri ortasında UNESCO Türkiye Ulusal Komitesi İdare Şurası Üyeliği ve Kültürel Tabirlerin Çeşitliliği İhtisas Komitesi Başkanlığı vazifelerini de yürüten Ada, 1 Ocak 2023 tarihinde başlayacak yeni misyonunu iki yıl boyunca sürdürecek.

UNESCO Bilim ve Kültür Venedik Bölge Bürosu’nun Yürütme Şurası ile birlikte idare organlarından biri olan Bilim Konseyi, Bölge Ofisi tarafından uygulanmak üzere sunulan aksiyon tekliflerini kıymetlendirme vazifesini yürütüyor.

Kültür ve tabiat bilimleri alanında uzmanlaşan UNESCO Bilim ve Kültür Venedik Bölge Ofisi disiplinlerarası etkinliklerle Güney Doğu Avrupa ve Akdeniz havzasında sürdürülebilir kalkınmayı, diyaloğu, uzlaşma ve işbirliğini teşvik ederek UNESCO programlarının geliştirilmesine katkı sunmayı amaçlıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu