Haber

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin ve Büyükelçi Suziki, Japon sahra hastanesini ziyaret etti

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Suzuki Kazuhiro, Japonya Uluslararası Acil Durum Ekibi tarafından Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde faaliyet gösteren sahra hastanesini ziyaret etti.

Japonya’nın Ankara Büyükelçiliği’nden verilen bilgiye göre, Şahin ve Suzuki sahra hastanesinde incelemelerde bulunarak sağlık ekipleriyle görüştü.

Ziyarette kısa bir değerlendirmede bulunan Şahin, “Depremden sonra çeşitli sahra hastanelerini ziyaret ettim ama ilk defa bu kadar performanslı bir hastane görüyorum.” Japon grubuna takdir ve şükranlarını dile getirdi.

Büyükelçi Suzuki de 2 gündür Gaziantep’te bulunduğunu ve 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin yol açtığı büyük hasarın giderilmesine yönelik yeniden yapılanma faaliyetlerinde büyük ilerleme gözlemlemediğini söyledi.

Sahra hastanesinin faaliyetlerine ve grubun çalışmalarına değinen Suzuki, “Burada faaliyet gösteren sağlık ekibi, Japonya ile Türkiye arasındaki dayanışma ve birliğin simgesidir. Japonya, Türkiye’ye yardım sağlamaya devam etme niyetindedir.” sözlerini kullandı.

Suziki Kazuhiro, hem Türkiye’nin hem de Japonya’nın sarsıntı kuşağında olduğunu, her iki ülkenin de depremin derin ıstırabını aşmak, şiddetli sarsıntıların bilgi ve deneyimlerini paylaşmak, dayanışma içinde çalışmak ve daha güçlü ve harika bir yapı oluşturmak için yeniden yapılanma konusunda işbirliği yapmak istediğini söyledi. toplum. sözlerini ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu