Ekonomi

İzmir Büyükşehir’den Torbalı’ya 70 milyon liralık atıksu tesisi yatırımı

Bölgenin tüm evsel atık sularının Torbalı Atıksu Arıtma Tesisi’ne bağlanmasını sağlayacak yatırımla ilgili konuşan Lider Soyer, “İzmir ve Torbalı’ya verdiğimiz sözleri birer birer yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi. Tunç Soyer, İZSU’nun 2019 yılından bu yana ilçedeki yatırım bedelinin 1 milyar lira olduğunu söyledi.

Torbalı’nın birbirinden değerli sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yaptığını belirten Tunç Soyer, ilçede çok sayıda yatırım yaptıklarını söyledi. Yürütülen projeleri anlatan Soyer, “İzmir’e saf içme suyu sağlama hedeflerimiz doğrultusunda 120 milyon liralık yatırımla 230 kilometrelik içme suyu hattı üretimini gerçekleştirdik. Daha güçlü bir atık su altyapısı için 33 kilometre kanal yaptık.

İlçenin artan su ihtiyacı nedeniyle mevcut içme suyu kuyularımızın yetersiz kaldığını tespit ettik. 17 yeni içme suyu kuyusu açtık ve mahalle sakinlerimize kesintisiz su sağladık. Bu yıl ilçeye 3 kuyu daha kazandırmak için üretimlerimiz devam ediyor. Bunlardan sonra 6 yeni kuyu açacağız” dedi.

senirkenthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu