Teknoloji

Joystick Ödülleri 2022 Kazananları Açıklandı

Dünyanın en kıymetli görüntü oyun mükafatları ortasında yer alan “Golden Joystick“in 40.sı gerçekleştirildi. Böylece 2022’nin en iyi oyunları belli oldu. Bu haberimizde, Golden Joystick 2022 kazananlarına yakından bakacağız.

Açıklanan sonuçlara baktığımızda, ödül kazananların pek çok oyuncu için şaşırtıcı olmadığını görüyoruz. Zira 2022’nin başında piyasaya sürülen Elden Ring, beklendiği üzere mükafata doymuş durumda. Ayrıyeten yayınlandığı devir büyük ses getiren kedi simülasyon oyunu Stray de kıymetli bir ödül kazandı. Gelin daima birlikte tüm sonuçlara bakalım.

Golden Joystick 2022 kazananları:

Yılın en güzel oyunu: Elden Ring

Golden Joystick 2022 kapsamında, yılın en âlâ oyunu mükafatı Elden Ring‘e gitti. Fantastik bir dünyada geçen RPG oyunu, hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modları ile tüm oyuncuları kendine hayran bırakmayı başardı. Elden Ring, buna ek olarak en yeterli görsel tasarım, en düzgün çok oyunculu oyun ve eleştirmenlerin seçimi olan oyun mükafatlarına de layık görüldü.

Yılın en düzgün PlayStation oyunu: Stray

Çok da uzak olmayan bir geçmişte yayınlanan Stray, bir kediye hayat verdiğiniz simülasyon oyunuydu. Milyonları peşinden sürükleyen oyun, gerçek kedi ve köpekleri zahmetten çıkarması nedeniyle toplumsal medyada da gündem olmuştu.

Yılın en uygun PC oyunu: Return to Monkey Island

Tek oyunculu bir üretim olan Return to Monkey Island, Monkey Island isimli oyun serisinin son oyunu. Macera dolu oyun, eğlenceli grafikleriyle de dikkat çekiyor.

Yılın en uygun Xbox oyunu: Grounded

Arkadaşlarınızla da oynayabileceğiniz bir oyun olan Grounded, temelinde bir hayatta kalma oyunu. Lakin bu oyunun benzerlerinden değerli bir farkı var. Karakterleriniz karınca boyutunda. Oyunun Türkçe altyazı ve Türkçe menü takviyesi de bulunuyor.

Yılın en âlâ bağımsız geliştirici oyunu: Cult of the Lamb

Bağımsız geliştiriciler tarafından hazırlanan oyunları oynamaktan keyif alan oyuncular, bu oyuna kesinlikle göz atmalılar. Enfes grafiklere sahip olan Cult of the Lamb, sizi maceradan maceraya sürükleyecek.

Golden Joystick 2022’de verilen öbür mükafatlar:

En Yeterli HikayeHorizon Forbidden West
En güzel hala oynanabilirlikGenshin Impact
Yılın en âlâ oyun stüdyosuFromSoftware (Elden Ring)
En yeterli DLCCuphead: The Delicious Last Course
En âlâ erken erişim oyunuSlime Rancher 2
En âlâ sesMetal: Hellsinger
En yeterli fragmanGoat Simulator 3 (duyuru fragmanı)
En güzel toplulukFinal Fantasy 14
En güzel donanımSteam Deck
En çığır açan oyunVampire Survivors
En düzgün performansManon Gage (Marissa Marcel, Immortality)
Yılın Nintendo oyunuPokemon Legends Arceus
En çok aranan oyunLegend of Zelda: Tears of the Kingdom

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu