Haber

Konya her yönüyle Hatay için seferber oldu

KONYA (İGFA) –Konya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri tüm imkanlarıyla Hatay için seferber oluyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremlerin tüm ülkeyi etkisi altına aldığını ve ilk günden bu yana Konya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin 738 araç ve 2 bin 692 çalışanıyla depremin yaralarını sarmak için yoğun çaba sarf ettiğini söyledi. Hatay.

Konya olarak arama kurtarma, içme suyu temini, portatif mutfak, yardımların uyumu başta olmak üzere deprem bölgesine yönelik tüm imkanları seferber ettiklerini kaydeden Lider Altay, “Bir yandan teşkilatımızla koordineli bir şekilde çalışıyoruz. depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarını ilçe belediyeleri karşılıyor. Vatandaşlarımız da belirlediğimiz noktalara yardımlarını yapıyor. Şu ana kadar; Gıdadan ilaca, hijyen malzemelerinden giysiye, kalorifer araçlarından oyuncağa kadar birçok yardım malzemesinin bulunduğu 305 TIR yardım malzemesini Hatay’a ulaştırdık.”

Bunun yanı sıra Konya’daki odalar, sivil toplum kuruluşları ve hayırseverler tarafından ayrı ayrı hazırlanan yüzlerce yardım tırının da deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştığını kaydeden Önder Altay, “Bu yardım tırları lojistik merkezlerimizde toplanıyor. Hatay’da. İhtiyaca göre koordineli bir şekilde ilçe ve mahallelere gönderiyoruz. Yardım gönderen tüm vatandaşlarımızdan, emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlarımızdan ve hayırseverlerimizden Allah razı olsun. İnşallah depremzede olan kardeşlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu