Haber

Meral Akşener: Sinan Ogan’ın ilk hedefi MHP’ye liderlik etmek

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere sayılı günler kala parti liderleri televizyon programlarına ziyaretlerini artırdı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fikir TV’de katıldığı canlı yayında Vatan Partisi lideri Muharrem İnce ile CET İttifakı başkan adayı Sinan Oğan’ın adaylığına değindi.

“İNCE İLE YÜRÜMEKTEN MEMNUNUM”

Akşener, şunları söyledi: “CHP, Muharrem Bey’in gittiği yerdir. En başından beri söylediğim bir cümle, takındığım bir tavır var. Bu CHP’nin işi. Ama ‘memnun olurum’ dedim. İnce Bey’in üzerine birlikte yürümek için bir adım atıldıysa. .

“SİNAN’IN İLK HEDEFİ MHP BAŞKANI OLMAK”

Bu Sinan Bey için de geçerli. Ancak Sinan Bey’in ilk hedefi MHP’nin başına geçmektir. Her iki ismin de adaylığına saygı duyuyorum ama adayımız Sayın Kılıçdaroğlu’dur. Bu iki arkadaşın adaylığı hakkında tatsız cümleler kurulmasını doğru bulmuyorum. Buna çok dikkat ederim, kendi deneyimlerimi bir başkasına hiç yapmadım. Bu dil artık Türkiye’yi terk etmelidir. Sayın İnce ve Sayın Oğan’ı Sayın Kılıçdaroğlu’nu ikinci cinsiyette desteklemek açısından tartışmayı uygun buluyorum.”

“İKİNCİ TURDA BİLE KILIÇDAROĞLU KAZANACAK”

Mitinglerden izlenimlerini aktaran Akşener, “Normalde şaşırdığım şey hem Erzurum’da hem de Konya’da Sayın Kılıçdaroğlu’na oy istediğimde büyük bir alkış gelmesiydi. Kılıçdaroğlu kazanacak.” sözleriyle aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu