Teknoloji

Microsoft’un Kullanıcıları “Eklemediği” Anlaşıldı: Siz Engelleseniz Bile Güncellemeler Yükleniyor!

Microsoft, hem Windows 10’da hem de Windows 11’de pek çok güncellemeyi kullanıcılara bırakıyor. Ancak bazı güncelleme ve yükseltmelerde otomatik güncelleme cihazları olarak. Ayrıca Microsoft, AMD, NVIDIA, Realtek gibi bazı 3. parti donanım üreticilerinin sürücülerini otomatik olarak güncelleyebilmektedir.

Elbette, Microsoft’un sürücü güncellemelerini otomatik olarak gerçekleştirmesini engellemenin bir yolu var. Ancak Windows Update hizmetindeki yeni bir kusur, kullanıcı tercihinden bağımsız sürücü güncellemelerinin yüklenmesine neden oluyor. Söz konusu kusur, RTX 3090’ın otomatik güncellemesinden sonra Twitter kullanıcısı ghost_motley tarafından fark edildi.

Microsoft, güncellemeleri devre dışı bırakmanın yolunu adım adım anlatmıştı ama olmuyor…

Bilmeyenler için; Windows işletim sistemlerindeki Yerel Küme İlkesi Düzenleyicisi, kullanıcıların Windows Update ile ilgili çeşitli seçenekleri yapılandırmasına olanak tanır. Örneğin, kullanıcılar şunları yapabilir: Windows güncellemeEn azından üzerinden sürücü güncellemelerini devre dışı bırakabilirsiniz, Microsoft’un resmi sitesinde yaptığı açıklama bu…

Neowin’den Sayan Şen, söz konusu sorunun AMD ekran kartlarını da etkilediğini doğruladı. Ayrıca Twitter’da konuyla ilgili çok sayıda kullanıcı şikayeti bulunuyor. AMD, konuyla ilgili bir destek sayfası yayınlayarak kullanıcılarına yardımcı olmaya çalıştı. Sen’in açıklamasına göre bu yanılgıyı düzeltmenin tek yolu, Grafik sürücüsü paketini yeniden yükleme.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu