Ekonomi

Sipay’den kadın girişimcilere e-ticaret desteği

Finansal teknoloji şirketi Sipay, kadın girişimcilere özel e-ticaret eki sunuyor. Sipay’in İdeasoft, Kargotürk, Platin Market, Ticimax ve Tsoft’un desteğiyle hazırladığı ve 31 Aralık 2023 tarihine kadar sürecek kampanya kapsamında 100 bin TL’lik satışa kadar kadın girişimcilerden heyet kabul edilmiyor. İlk 20 kargo gönderiminin ücretsiz olduğu kampanyada 1 yıl e-ticaret sitesi bedava bazının yanı sıra Fiziki POS avantajı da bulunuyor.

‘Kapsayıcılık dijitalleşmeden daha hızlı artmalı’

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Sipay Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Sevinç, “Ekonomik ve sosyal kalkınmanın temeli toplumsal cinsiyet eşitliğidir. Birleşmiş Milletler’in (BM) araştırmasına göre, kadınların dijital dünyaya erişimini engelleyecek önlemlerin alınmaması, 2025 yılına kadar düşük ve orta gelirli ülkelerin GSYİH’lerinde 1,5 trilyon dolar kayba neden olacak. dijitalleşmenin hız kazandığı dünyada kapsayıcılığın daha da hızlanarak artması gerektiğini ve kadın girişimcilerimizi desteklemeye devam ettiğimizi söyledi.

Başvuru süreci nasıl işliyor?

“Kadın Girişimcilere İlham Veren E-Ticaret Desteği” kampanyasına sipay.com.tr üzerinden başvuru yapabileceğinizi belirten Sevinç, “Kampanya sadece kadın girişimcileri ve ortak çoğunluğu kadınlardan oluşan şirketleri kapsamaktadır. Şirket kurulumunun başvuru tarihinden en fazla 1 yıl önce olması gerekirken, henüz şirketini kurmamış kadın girişimciler de programa dahil olarak şirketini kurduktan sonra kampanyadan yararlanabiliyor. bir şirket banka hesabına Sipay Sanal Kart ile ödeme alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu