Haber

ADD, Atatürk’e benzeyen şahsın gösterisine tepki göstererek onu selamladı.

Atatürkçü Niyet Derneği (ADD) tarafından, sosyal medyada görüntüleri yayınlanan, kendisini Atatürk’e benzeten ve onu selamlayan kişinin performansının tepki ve üzüntüyle karşılandığı bildirildi.

Dernek, ADD’nin Milas şubesinin 26 Ekim’de düzenlediği ve 11 Kasım’da görüntüleri sosyal medyada ortaya çıkan etkinliğe ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, “Mareşal üniformasıyla masaların etrafında dolaşıp selam veren şahsın, kendisini değişmez liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e benzeterek uygunsuz bir şekilde gösterisi yapması, kamuoyunda olduğu gibi tarafımızca da tepki ve üzüntüyle karşılanmıştır. Basın ve sosyal medya.” kelimeler kullanıldı.

Açıklamada, ADD’nin “Atatürk’ün bu tür gereksiz gösterilerle anılmasını” uygun bulmadığı vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

“Atatürk’ün ebedi ideolojisi, ülkemiz ve dünya siyasetine yön veren fikir ve politikaları, yarattığı eşsiz aydınlanma devrimi, bu tür sembollerle anlatılmayacak kadar pahalı ve değerlidir. Atatürkçü Niyet Derneği Genel Merkezi olarak bu üzücü durumu tasvip etmiyoruz. Milas şubemizde yaşanan olay nedeniyle konuyla ilgili gerekli aksiyonları almamız gerekmektedir.” “Soruşturmaların kurullarımız tarafından yürütüldüğünü kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu